אנו פועלים עפ״י תקנות הקורונה והנחיות משרד הבריאות

גם לך מגיע לחייך

טיפולי שיניים לילדים

טיפולי שיניים

לילדים

להתחיל לטפל בשיני חלב הורים צריכים מלידת הילד. חניכיים של תינוקות צריך לנגב עם מטלית לחה לאחר כל הנקה / האכלה ועם בקיעת השן הראשונה יש לצחצח אותה עם מברשת מיוחדת המתלבשת על אצבע.

בסביבות גיל 10-12 חודשים כדאי כבר לרכוש מברשת שיניים לילדים, קטנה ועם סיבים רכים, ולהתחיל לצחצח תינוק את השיניים פעמיים ביום רק עם מים ללא משחה.

מגיל שנתיים-שלוש – כשילד לומד לירוק – אפשר להתחיל להשתמש במשחת שיניים מיועדת לילדים עם ריכוז מבוקר של פלואוריד שמחזק את השיניים. בגיל כזה מומלץ לעזור לילדים לצחצח את השיניים כיוון שצחצוח מבוקר יעזור לילדכם לרכוש הרגלי צחצוח נכונים.

טיפול שיניים לילדים

הרגלי אכילה נכונים

כמובן להרגלי תזונה נכונים שי חשיבות לא פחותה מצחצוח נכון. ידוע שאכילת ממתקים מרובת מזיקה לשיניים ויוצרת בפה תנאים להתרבות החיידקים המפתחים עששת.

אבל לא כל ההורים מודעים לכך ששתיית מיצים ומשקעות קלים אפילו דלי סוכר תורמת רבות בהתפתחות העששת עקב כך שהם מכילים הרבה חומצה, וכך גם חטיפים שנדבקים למשטחי השיניים ו"ביסקוויטים לתינוקות" שמכילים כמות מוגזמת של סוכרים.

מומלץ להגביל אכילת הממתקים לשעה מסוימת כי הזמן שהסוכר נמצא בפה הוא הגורם הקריטי. אכן עדיף להימנע מסוכריות גומי ומציצה ולאחר אכילת מתוקים או שתיית מיצים לשתות מים.

תופעות עששת

בשיניי הילדים שלנו

מאוד נפוצה תופעת עששת של תינוקות – עששת של שיניים קדמיות הנובעת בדרך כלל מהרגל להירדם עם בקבוק דייסה או תרכובת לתינוקות. בדומה לטעם הממותק של חלב אם, תרכובות לתינוקות מכילות סוכר אך אין בהן גורמי הגנה שנמצאים בחלב אם.

שיני חלב הרבה פחות עמידים לעששת משיניים קבועות ושיניים שרק בקעו מכילות מעט מאוד של מינרלים שמגנים על פני אמייל השן לכן חשוב למנוע חשיפה ממושכת של שיני תינוקות לסוכרים.

ההמלצה שלנו

מומלץ להתחיל לבקר אצל רופא שיניים בסיבות גיל שנה – כשבקעו כבר שיניים בפה.

ביקורים מסודרים אצל רופא שיניים לילדים מסייעים במניעת מחלות שיניים,

באבחון מוקדם של הפרעות סגר ומתן טיפול עם פרוגנוזה טובה יותר.

אנחנו במרפאת ד"ר תמר אדהאן

נשמח לתת עבור ילדכם את השירות הכי טוב!

לתיאום פגישת ייעוץ עם ד"ר תמר אדהאן

מלאו פרטים ונחזור אליכם

טיפולי שיניים נוספים

Previous
Next
גלילה למעלה

עברנו!
לקליניקה החדשה

הסדרי חנייה ונגישות :

התעדכנו בכתובתינו החדשה ובהסדרי החנייה והנגישות במקום.

רחוב דם המכבים 36 מודיעין
בניין A  
קומה 2 חדר 203
דילוג לתוכן